Tagi: Świat według Kiepskich, Kiepscy, Filmy, Wszystkie odcinki, Download, Seriale, Waldek Kiepski, Forum filmowe, Serial, Online, TV, cytaty
Świat według Kiepskich FORUM Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
[RANCZO] 81 Podróż w czasie
Autor Wiadomość
gafik3 
Ferdynand Kiepski
Co jest kurde?

Wysłany: 2013-03-10, 23:22   [RANCZO] 81 Podróż w czasie

Streszczenie odcinka:
Lucy musi oddelegować na kurs do Brukseli wójtową lub Lodzię. Żadna nie chce jechać, ale tylko jedna z nich jest na tyle sprytna, by uniknąć wyjazdu.
Michałowa pogodziła się z faktem, że ksiądz wyzdrowiał, a cudowne ozdrowienie na pewno wiąże się z wielkimi planami opatrzności wobec proboszcza (i jego kariery w kurii) i jej obowiązkiem jest dopilnować, żeby ksiądz nie przegapił żadnych znaków w tym temacie.
Klaudia po dramatycznym rozstaniu z Dudą przenosi swe uczucia na awangardowego reżysera z Lublina, który nie wiadomo właściwie po co przyjechał do Wilkowyj i nie wiadomo też, jak długo w nich zostanie.
Komisja programowa nie radzi sobie z pisaniem programu i żąda eksperta do pomocy. Klaudia, bo na nią padł wybór Czerepacha, jest bezsilna wobec zacofania poglądów komisji i stosuje nietypową terapię otwarcia umysłów. Efekty tej swoistej podróży w czasie są nie tylko zaskakująco silne, ale też jakże brzemienne w skutki.
Agentka Monika coraz lepiej czuje się w dworku, Lucy zaś (proporcjonalnie) coraz gorzej; Monika odkrywa też drugie źródło fascynacji, pisarza Witebskiego i adoruje go, nie bacząc na Franceskę w zaawansowanej ciąży. Bycie zbyt blisko Tomka to kiepski pomysł, kiedy się pamięta, że Franceska nie tylko pochodzi z Kalabrii, ale też nosi na co dzień broń.
Ostatnio zmieniony przez gafik3 2013-03-10, 23:23, w całości zmieniany 1 raz  

Sara 666 
Boczek
Antyfanka Yokaśki

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2013-03-11, 21:18   

Dodaję post jeszcze raz, trochę zedytowany (bo oglądam odcinek drugi raz).

Genialny odcinek! Najlepszy z całej pierwszej trójki 7 sezonu, a nawet najlepszy od czasu rozpoczęcia 6 serii (być może nawet i 5). Bardzo mi się podobał. Znów wróciło stare, dobre Ranczo, takie, które pokochałam - prostota, ten swojski klimat, humor. Bardzo się z tego powodu cieszę ;)

Plusy:

- tekst Solejuka: "Czerepach, a piznął cię kto kiedy?" :lol:
- dialog:
* Klaudia: wszystko się zmienia, tylko tatuś ciągle taki sam
* Kozioł: no i dobrze, musi być coś stałego :->
- nagłe ozdrowienie księdza, przez co Michałowa poszła do kościoła się modlić cały dzień :P A ksiądz gotował parówki, bo nic innego nie było xDD
- najarani członkowie partii: Solejuk, Myćko i Wargacz. Hahaha, nie mogłam z tego :lol: I tekst Klaudii "zaraz wam pokażę XXI wiek!!!"
- piosenka Myćka i Wargacza (majteczki w kropeczki :lol: ), otwieranie obory i widok, jaki ujrzeli
- występy Lodzi, Haliny i wójta
- ucieczka przed bykami :mrgreen: (chociaż widać, że były zrobione komputerowo)
- spotkanie Moniki z Witebskiego (jej zdziwienie, że on też mieszka w Wilkowyjach)
- teksty Witebskiego podczas spaceru z Fanceską (coś w stylu "kocham ziemię, po której chodzisz, kocham powietrze, którym oddychasz, mam ochotę całować ślady twoich stóp" - rozwaliło mnie to :lol: )
- jak się okazało, że wójtowa napisała egzamin z angielskiego na 0 punktów (chociaż wiadomo, że to było celowe)
- Hadziuk i Japycz wołający Pietrka i krzyczący na Jolę, że męża trzyma na smyczy :-P

Na minus zaliczam zachowanie Klaudii (oprócz w/w tekstu) - strasznie się rządziła (wkurza mnie, przez prawie cały odcinek się tylko darła i wszystkich pouczała :/ ), tego jej nowego chłopaka (co to za typek? Rozwalała mnie <w negatywnym sensie> ta jego obrzydliwa czapka noszona o każdej porze dnia i nocy. Kurna, to już beret Paździocha jest milion razy lepszy :roll: ) i to chyba wszystko.
Neutralnie oceniam wątek zerwania Klaudii z Dudą, Monikę (chociaż grała sztucznie) i Kusego, reszta raczej wpływa pozytywnie na odbiór odcinka (to, czego jeszcze nie wymieniłam). Nawet w tym sezonie polubiłam Lucy :-P

Jak oglądałam Ranczo, to aż zaczynam tęsknić za latem... Takie piękne widoki... Szczególnie ta rzeczka :P Uroczo.

"Jak się robi kurde rewolucję, to trzeba mieć pomysła, jakie skutki będą tego." 8)
Ostatnio zmieniony przez Sara 666 2013-03-11, 21:41, w całości zmieniany 1 raz  

gafik3 
Ferdynand Kiepski
Co jest kurde?

Wysłany: 2013-03-13, 11:39   

Powiem tak. Bardzo dobry odcinek :D Wątek naćpanych Solejuka, Wargacza i Myćka nawet fajny, ale te byki to już lekka przesadza. Wolałbym, aby im się zdawało, że je widzą, a nie ławeczka je widziała i uciekała gdzie pieprz rośnie. Naćpany i przytulający się do kolegów Solejuk, świetny :) Szkoda mi trochę Fabiana, a Klaudia zaczęła mi już działać na nerwy. Rzuciła Fabiana dla jakiegoś reżyserka :roll: Hehe, nieźle Francesska nastraszyła Monikę, niczym Kusego w 5 czy tam 6 serii :lol: Powinna pożyczyć splówę Lucy, aby ta załatwiła sprawę :D Ogólnie rzecz biorąc odcinek mi się pdobał, ale czegoś mi w nim zabrakło ;) Z niecierpliwością czekam na następny ;)

Prusik 
Waldek

Wysłany: 2013-03-15, 13:44   

Super odcinek, a śpiewaniem Myćko i Wargacza dalej nie mogę się nadziwić. :-)

Ferdas20 
Kiepski Znawca
Róbta co chceta

Wysłany: 2013-03-17, 23:06   

Dobry odcinek. Posiedzenia komisji programowej nabierają rozpędu :mrgreen: Tylko z tymi bykami mogli trochę bardziej rozwinąć wątek typu zdemolowana wioska czy coś takiego. Na plebani też nieźle, ale ta Michałowa to jest... niech każdy sobie dopowie. Na minus zaliczam wątek nowego chłopaka Klaudii.

Kizior 
Ferdynand Kiepski
Nie łap się za jaja

Wysłany: 2013-03-18, 01:54   

Nawet śmieszny odcinek, powrócili do tego humoru który był dawniej.
Jedynie nie widzi mi się propaganda unijno-gejowska.
I od kiedy palenie zioła to bycie w XXI wieku ?
Dobrze przynajmniej że ta świetna trójca nie tańczyła żałosnego jak kupa żalu tańca robota.
- To u pana też byli ?

JJ88 
Halinka

Wysłany: 2013-03-19, 08:15   

Promowanie narkotyków i znowu ta lewicowa propaganda, odcinek mało mi się podobał.
Ta ostatnia scena z komputerowymi bykami mnie rozwaliła, chyba nie było jeszcze takiego rozwiązania w tym serialu.
Ostatnio zmieniony przez JJ88 2013-03-19, 08:16, w całości zmieniany 1 raz  

gafik3 
Ferdynand Kiepski
Co jest kurde?

Wysłany: 2013-03-19, 10:08   

JJ88 napisał/a:
Ta ostatnia scena z komputerowymi bykami mnie rozwaliła, chyba nie było jeszcze takiego rozwiązania w tym serialu.

Była to pierwsza taka komputerowa scena. Nawet reżyser się o tym wypowiadał ;)

Sara 666 
Boczek
Antyfanka Yokaśki

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2013-03-19, 13:45   

A latający słoik i krzesło oraz samolot Marianka (wybuch) z pierwszego sezonu to co? Chyba o tym zapomnieli.

"Jak się robi kurde rewolucję, to trzeba mieć pomysła, jakie skutki będą tego." 8)

gafik3 
Ferdynand Kiepski
Co jest kurde?

Wysłany: 2013-03-19, 14:07   

Sara 666 napisał/a:
A latający słoik i krzesło oraz samolot Marianka (wybuch) z pierwszego sezonu to co? Chyba o tym zapomnieli.

A no tak. Rzeczywiście. Całkowicie o tym zapomniałem i jak widać reżyser także :D

Odpowiedz do tematu